Nikoll Lesi ka thumbuar Ilir Metën me një shkrim në gazetën e vet, ku shkruan se presidenti serb ka rrahur kryetarin e opozitës, duke hequr kështu një paralele me presidentin e Shqipërisë.

“Paska president e president në këtë botë! Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Serbi.

Mediat serbe kanë publikuar lajmin se Presidenti Aleksandër Vuçiç është përplasur fizikisht me liderin e opozitës Vuk Jeremiç. Nova.rs ka publikuar edhe këtë foto ku shihet Presidenti Vuçiç që ka përveshur mëngët e këmishës dhe qëndron përballë Jeremiç.

Ky i fundit tha se kishte shkuar në Presidencë të sqarohej me Vuçiç për deklaratat fyese që ai kishte bërë një ditë më parë në TV kundër partisë së tij. Madje Vuçiç i kishte bërë një sfidë publikisht, Jeremiçit që të vinte me 4 shokë dhe të përballeshin.

“Presidenti zbriti dhe po dridhej. Ishte e pakëndshme edhe për njerëzit e sigurisë. Ai filloi të bërtiste: “Lëreni të më rrahë”. Në atë moment kishte forca sigurie rreth tij.

E ftova të dilte jashtë, por ai nuk guxoi. Ai na mallkoi, ofendoi dhe na kërcënoi. Më tha se isha një hajdut. E pyeta nëse mund të dalim në RTS dhe të flisnim, ai shprehimisht tha që nuk duhet ta bëjmë” – tha Jeremic.

Kurse në Shqipëri ankohen se presidenti paska thënë një fjalë jashtë “etike”! Ky presidenti serb edhe të rrihka”, shkruan ai.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re