Nis “Foltorja” në Gjirokastër, Sali Berisha pritet me ovacione: Kjo është qeveria e rekordeve më të zeza

Screenshot_10.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ka nisur takimi i ish-kryeministrit, Sali Berisha me demokratët e Gjirokastrës.

Para se të nisë foltorja, demokratët e kanë pritur liderin historik të PD-së me ovacione dhe thirrje: “O Sali, o hero gjithë Shqipëria ty të do”. Berisha e nisi fjalën duke sulmuar qeverinë të cilën e cilësoi si më të keqen që prej diktaturës së Enver Hoxhës deri ditën e sotme.

Sali Berisha nga “Foltorja” në Gjirokastër:

“Falenderoj zotin Nishani. të dashur demokratë të Gjirokastrës, Tepelenë, Përmetit, Memaliaj, duhet të përulem me nderim të thellë për kontribuitin e jashtëzakonshëm që keni dhënë ndër vite në mbrojtje të vlerave të lirisë që ndajmë së bashku, në mbrojtje të interesave kombëtare që ndajmë së bashku. Sot të gjithë demokratët jemi thirrur në një mision të ri dhe të madh, në misionit të pluralizmi politik të Partisë Demokratike. PD solli votën e lirë por sot pas 30 vitesh ku jemi? Kemi një qeveri më e korruptuara, më anti-shqiptarja, qeveri e rekordeve më të zeza që nga diktatura e Enver Hoxhës deri sot. Qeveria në 8 vite bëri që qytetarët të jenë më keq paguar të këtij Rajoni. Sot pas 8 vitesh ne jemi një vend i cili po të marrim treguesit kemi shënuar për fatin tonë të zi vetëm rekorde të zeza për faj të kësaj qeverie”, tha Berisha.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë