Në Tiranë ka nisur Java Kulturore Italiane dhe përmes një postimi në rrjete sociale, Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj fton qytetarët që të ndjekin aktivitetet e shumta te organizuara.

Veliaj shprehet se java do të jetë e mbushur me një seri aktivitetesh, nga koncertet, te opera e shfaqjet kontemporane.

“Tirana mikpret Italinë! Mos humbisni një javë të mbushur me një seri aktivitetesh fantastike si koncerte 🎶, opera 🎭, shfaqje kontemporane, sport ⚽️ e shumë të tjera, të gjitha për t’u përjetuar në çdo grimcë”, shkruan Veliaj.

 

Tirana mikpret Italinë! 🇦🇱🇮🇹

Mos humbisni një javë të mbushur me një seri aktivitetesh fantastike si koncerte 🎶, opera 🎭, shfaqje kontemporane, sport ⚽️ e shumë të tjera, të gjitha për t’u përjetuar në çdo grimcë. 🥰 pic.twitter.com/duFWbzVm0c

— Erion Veliaj #B40Presidency 🇪🇺🇦🇱 (@erionveliaj) May 30, 2024

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re