Kryeministri Rama lajmeroi permes nje postimi ne facebook nisjen e punes per restaurimin e Xhamise se Plumbit ne Shkoder.

Ai e quan kete xhami si nje nga objektet me origjinale te arkitektures islame ne bote.

 

MIRËMËNGJES 😊

dhe me lajmin e mirë se pas faljes së fundit mbrëmë në Xhaminë e Plumbit në Shkodër, u hap kantieri më i ri në fushën e trashëgimisë kulturore, për një nga objektet pa asnjë ekzagjerim më origjinale të arkitekturës islame në botë, ju uroj një fundjavë të mbarë🙏 🕌

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re