Ka nisur seanca gjyqësore në Apelin e GJKKO për Fredi Belerin, kryeabashkiakun e zgjedhur të Himarës, i cili së fundmi u zgjodh edhe Eurodeputet.

Treshja gjykuese është e përbërë nga  Daniela Shirka, Ilirjana Olldashi dhe Dhimitër Lara.

Në seancë merr pjesë edhe ambasadorja greke në Tiranë dhe kreu i PDIU, Vangjel Dule.

Beleri kërkon rrëzimin e vendimit që e dënon atë me dy vite burg, për blerje votash.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re