Një sherr mes dy kushërinjve në Maliq ka degjeneruar në përdorimin e armës së zjarrit. Ngjarja ka ndodhur sot në fshatin Pogdorie.

Fillimisht konflikti ka nisur verbalisht, e më pas njëri prej tyre ka qëlluar me pushkë, por fatmirësisht nuk ka plagosur asnjërin.

Autori, Ervin Gura u arrestua nga policia, ndërkohë që po vijojnë hetimet për ngjarjen.

Mësohet se kushërinjtë janë konfliktuar për motive të dobëta dhe ngjarja ka ndodhur afër banesës së autorit.

 

/faxweb