Skip to content

Nisja e sezonit të ri turistik në Shkodër/ Nga 1 korriku turnet e policëve nga 12 orë, ja cilat mbeten problemet kryesore

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Sezoni turistik ka nisur në Shkodër, por problemet nuk mungojnë as këtë vit. Për këtë, prefektja e Qarkut Shkodër, Majlinda Angoni, zhvilloi një takim me drejtues të institucioneve të ndryshme. Në çdo pikë kyçe e identifikuar si problematike në krijimin e trafikut do të ketë patrullë policie duke nisur nga data 1 korrik tha drejtori i policisë Shkodër, Hamdi Fjora, i cili shtoi se ka nisur ndarja e punës me orare 12 orë në turn në mënyrë që të ketë staf të mjaftueshëm.

Ndërkohë, kufiri këtë vit ka një bashkëpunim më të mirë me palen malazeze dhe synon që kalimet të bëhen të përshpejtuara në mënyrë që të evitohen radhët në kufi, por problem në plazh mbetet vendosja e bovave dhe lëvizja e motorrëve afër ujit.

Nisur nga problemet e theksuara, prefektja Angoni kërkoi që të marrin zgjidhje në mënyrë që të ketë një sezon turistik të sigurtë.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë