I Ngarkuari me Punë i SHBA-së në Shqipëri, David Wisner vizitoi afganët në Shëngjin, të cilët presin të fluturojnë drejt Amerikës për ta vijuar atje jetën, pasi lanë atdheun e tyre si mospajtues me regjimin taleban.

Ai u takua me punonjësit socialë amerikanë dhe shqiptarë që ndihmojnë afganët gjatë qëndrimit të tyre në Shqipëri, njoftoi ambasada e SHBA në Tiranë.

Deri më sot, mbi 3200 afganë kanë përjetuar mikpritjen legjendare të Shqipërisë para se të zhvendosen përfundimisht në shtete të tjera, përfshirë Shtetet e Bashkuara, thekson ambasada. /tesheshi.com/

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re