Një ditë përpara zgjedhjeve lokale, Kurti vjen në Shkodër, ndjek ndeshjen e basketbollit

kurt.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka mbërritur mbrëmjen e kësaj të shtunë në qytetin e Shkodërs për të ndjekur ndeshjen e basketbollit mës Vllaznisë dhe Prishtinës, e vlefshme për “Liga Unike”, e cila po zhvillohet në pallatin e sportit të këtij qyteti.

 

“Sporti jep mesazhe bashkimi. Është kënaqësi që jam në Shkodër. Kjo që po shohim mes Vllaznisë dhe Prishtinës është më pak se ndeshje, e më shumë se lojë”, tha Kurti në një prononcim për mediat, ndërsa refuzoi të flasë për zgjedhjet lokale, më argumentin se është heshtje zgjedhore.

 

E pranishme në këtë sfidë është edhe ministrja e Arsimit, Evis Kushi.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë