Skip to content

Një familje siriane me dy fëmijë humb jetën në një zjarr në Francë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në një zjarr që shpërtheu në një ndërtesë ku po qëndronte një familje refugjatësh sirianë në Strasburg të Francës, humbën jetën katër persona, dy fëmijë dhe prindërit e tyre.

Sipas mediave franceze, rreth orës 05:00 shpërtheu zjarr në katin e tretë të një pallati banimi në rrugën Brantome në rrethin Neuhof.

Familja katëranëtarëshe siriane, përfshirë dy fëmijë, vdiqën nga zjarri.

Prokuroria ka nisur hetimet për zbardhjen e shkakut të zjarrit në banesë.
Burimi: AA

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë