Home SOCIALE Një makth në ajër për Camilla-n, frikacaken e fluturimeve

Një makth në ajër për Camilla-n, frikacaken e fluturimeve

0
Një makth në ajër për Camilla-n, frikacaken e fluturimeve

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Hunda e avionit të British Airëays që transportonte gruan mbretërore 75-vjeçare Camilla nga India në aeroportin Heathrow të Londrës, u dëmtua shumë nga një goditje zogu. Sipas fotove në mediat britanike hunda e Boeing 777 pësoi dëmtime të rënda në ajër kur një zog goditi avionin pak para se të ulej në kryeqytetin britanik.

Dihet se gruaja mbretërore 75-vjeçare Camilla ka frikë nga avionët dhe shmang udhëtimet ajrore. Gruaja e mbretit Charles kishte bërë një udhëtim të shkurtër në Indi për t’u çlodhur në një qendër mjekësore holistike në Bangalore, kryeqyteti i shtetit jugor indian të Karnataka. Buckingham Palace nuk ka lëshuar një deklaratë lidhur me këtë, pavarësisht raporteve në shtypin britanik që konfirmojnë praninë e Camilla-s në aeroplan. Një zëdhënës i British Airëays tha për incidentin: “Aeroplani u ul i sigurt dhe pasagjerët u zbarkuan pa incidente”.

Edhe pse Camilla si gruaja e Charles që prej një kohe të gjatë si trashëgimtar i fronit e shoqëronte shpesh në udhëtimet me avion jashtë vendit, burimi nga Clarence House zbuloi se “e preferuara e përjetshme” e djalit të parëlindur të Mbretëreshës Elizabeth kishte frikë nga avionët, por ajo zakonisht përballej frikën e saj për të qenë në krah të burrit të saj gjakblu.

Megjithatë, në prill 2018, kur Charles dhe Camilla bënë një

Frika e Camilla-s nga aeroplanët është aq e madhe sa ajo shpesh, veçanërisht gjatë ngritjes, e mban fort dorën e Charles. Nga ana e tij, mbreti, edhe pse ishte pilot, tregon mirëkuptim për gruan e tij. Por në një nga udhëtimet e tyre jashtë vendit, ajo ia shtrëngoi dorën aq fort sa Charles u dëgjua të thoshte: “Dashuria ime, të lutem mos më mbaj kaq fort”. /tesheshi.com/

 

 

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë