Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu, nëpërmjet një postimi në faqen e saj në Facebook, ka ndarë lajmin e mirë se një mjeke dhe dy infermiere janë shëruar nga COVID-19, pas testit konfirmues.

Gati 90% e stafit mjekësor i prekur nga COVID19 janë tashmë plotësisht të shëruar. Në total deri tani janë shëruar 53 personel shëndetësor.

Postimi i Ministres Manastirliu:

Më gëzon pa masë lajmi se gati 90% e stafit mjekësor i prekur nga COVID19 është plotësisht i shëruar nga ky armik i rrezikshëm.

1⃣ mjeke dhe 2⃣ infermiere janë shëruar nga #COVID19, mes 9 të shëruarve të 24 orëve të fundit

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re