Home BOTA Një tërmet i fuqishëm godet Kilin

Një tërmet i fuqishëm godet Kilin

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 Një tërmet me fuqi prej 6.3 ballë sipas shkallës së Rihterit ka goditur veriun e Kilit, njoftoi Enti gjeologjik amerikan.
Epiqendra e tërmetit ka qenë 70 kilometra në lindje të qytetit bregdetar Arica, afër kufirit me Perunë.
Tërmeti është regjistruar në thellë prej 82 kilometrave dhe aktualisht nuk ka informacione për viktima dhe dëme materiale.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë