Një thirrje kroate për Kosovën dhe Serbinë: Merruni vesh!

w_57294569.webp.webp

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kosova dhe Serbia duhet të gjejnë një mënyrë për të normalizuar marrëdhëniet dhe Kroacia do t’i mbështesë gjatë rrugës, tha të hënën në Prishtinë kryeministri Andrej Plenkoviç. “Pozicioni i Kroacisë është se ne mbështesim stabilitetin, se jemi për de-përshkallëzimin e të gjitha tensioneve që kemi parë javët e fundit, se mbi të gjitha i takon […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë