Të paktën 20 persona, përfshirë dy fëmijë, vdiqën të martën mbrëma në Mestre, pak kilometra jashtë Venecias, pasi një autobus ra nga një urë, sipas televizionit italian RAI.

Zjarrfikësit dhe shërbimet e ndihmës së parë kanë mbërritur menjëherë në zonë. Ka të lënduar dhe numri i të vdekurve pritet të rritet.

Autobusi ndërqytetës i rajonit Veneto u përplas me kabllot e hekurudhës elektrike, të vendosura poshtë urës. Trenat midis Mestre dhe stacionit Santa Lucia në Venecia u pezulluan.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re