Një uragan i ri kërcënon Amerikën

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Qendra Kombëtare e Uraganit në SHBA (NHC) paralajmëroi se këtë fundjavë bregdeti i SHBA mund të goditet nga një stuhi e re.
Nëse kjo ndodh, do të jetë në shënjestër nga Alabama dhe kryeqyteti i Floridës, Talalahasi.
Disa javë pasi uraganet vdekjeprurës goditën dhe shkatërruan pjesë të Shteteve të Bashkuara, meteorologët paralajmërojnë se bregdeti amerikan mund të goditet nga një stuhi të re gjatë fundjavës, raporton Independent.
Megjithatë, raportohet se NHC paralajmëroi se kjo depresion tropikal pritet të bëhet një stuhi tropikale dhe pastaj të zhvillohet në një kategori stuhi gjatë fundjavës kur do të godasë diku midis Lëvizshmërisë në Alabama dhe Talahasi.
Kjo deklaratë e NHC erdhi një muaj pasi pjesët e mëdha të SHBA dhe Karaibe kishin mbetur të shkatërruara nga pjesët e mëdha të stuhisë që goditën zonën./
 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë