Reshjet e shiut me intensitet të lartë kanë sjellë probleme në aksin nacional Elbasan-Peqin, ku ka pasur dalje të aluvjoneve në trupin e rrugës. Për më shumë se një orë njëri krah i rrugës ishte i bllokuar, por ndërhyrja e autoritetit rrugor shqiptar permirësoi situatën.

Autoritetet kërkojnë nga përdoruesit e rrugës të bëjnë kujdes në lëvizje dhe të respektojnë sinjalistikën rrugore , duke reduktuar shpejtësinë për shkak të lagështisë në rrugë.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re