Pòlicia ka vënë në pránga dy shqiptarë, të moshës 20 dhe 28 vjeç pasi ákuzohen për tentativë vjèdhje ndaj një apartamenti në Boero. Një vajzë që banonte në lagje, i pa djemtë dhe i raportoi në pòlici duke thënë se njëri ndaloi në rrugë për të bërë roje ndërsa tjetri po ngjitej në tub.

Të dy djemtë, kur e kuptuan se dikush po i shihte, ia mbathën. Por falë përshkrimit të detajuar të vajzës, pòlicia ia doli që të gjùrmojë dy shqiptarët që ishin të djersitur dhe të lodhur kur u kapën nga karabinierët.

Ata u dërguan në komisariatin më të afërt pòlicor, ndërsa u zbulua se ishin të parregullt në shtetin italian. Pritet që të paraqiten në gjykatë, ku do të njihen me ákuzat.(A.M/Faxweb.al)

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re