Ish-Kryeministri Sali Berisha ka mohuar kategorikisht mbrëmjen e sotme se ai ka dorë në lëvizjet radikale të Partisë Demokratike në vitit e fundit kur ajo drejtohet nga Lulzim Basha.

Për sa i përket ccadrës së vitit 2017, Berisha u shpreh se kurrën e kurrës nuk ka qenë ideja e tij që të mbylleshin në cadër. Berisha shtoi se ideja ka qenë e Bashës dhe ai e ka mbështetur.

Duke folur për largimin nga parlamenti në vitin 2019, Berisha theksoi se i ka thënë vetëm dy fjalë Lulzim Bashës: “Me këtë mund të shkojmë në fitore, por mund të shkojmë dhe katastrofë.”

Pjesë nga biseda:

Fevziu: Lëvizjet radikale të PD, a ke dorë?

Berisha: Njeriu i shesheve të mbyllet në çadër, kurrën e kurrës. Unë në çadër? Kurrën e kurrës. Ishte e tëra ide e Lulzim Basha. Unë e mbështeta.

Fevziu: Largimi nga Parlamenti?

Berisha: Unë jam i vetmi aty që kam thënë, vetëm dy fjalë. Me këtë mund të shkojmë në fitore, por mund të shkojmë dhe katastrofë.

Fevziu: Zgjedhjet 2019?

Berisha: Nuk jam përzier fare.

(E.H/Faxweb.al)

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re