N’Golo Kante ka bërë një veprim tejet qesharak të shtunën e 29 majit, ku tentoi të përfitonte minuta nga fundi i finales së Ligës së Kampionëve. Chelsea fitoi 1-0 ndaj Manchester Cityt, duke e fituar trofeun e dytë në histori të klubit, me francezin që në fund u shpall lojtari i ndeshjes.

Por, para se të përfundonte takimi, Knte gjendej në një situatë ku mund të fitonte minuta, mirëpo ai u ngrit ngadalë. Veprimi i mesfushorit shkaktoi të qeshura në rrjetet sociale, pasi ai njihet si një lojtar që bën lojë korrekte dhe që është modest.

Natyrisht ë bashkëlojtarët e tij do të dëshironin që ai të qëndronte më shumë i shtrirë në tokë, pasi City në ata minuta bënte presion të lartë.

This part where chelsea players wanted kante to waste time but he couldn’t do it
Man is completely honest😭😭😭
Angel kante😂🤝 pic.twitter.com/Xth22eXdh8

— The_real_bosun (@therealbossun) May 30, 2021

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb