Kjo është Fatjona, vajza mirditore që ka lindur dhe jeton prej vitesh në fshatin Shëndëlli, në Konispol. Ajo është vetëm 1.42 m e gjatë dhe flokët e saj kanë gjatësinë 1.10 m.

Më një intervistë për gazetaren e News 24 në Sarandë Shpresa Dine vogëlushja ka treguar se për herë të parë i ka pr erë kur ishte 3 vjeçe e gjysmë. Ajo i kr eh çdo ditë ata dhe i la n tre herë në javë.

“Në moshën 3 vjec e gjysmë, i kam pr erë për herë të parë flokët. Kam shume kujdes për larjen e tyre. I la j 3 herë në javë. Kam edhe vështirësi, në shumë raste më ndihmon edhe mami”-tregon bukuroshja 10 vjecare me flokë të gjata.

Fatjona Beci është vajza e dytë nga tre fëmijët e Lu ftar Becit, banor prej 15 vitesh në fshatin Shëndëlli, në Konispol. Fatjona 10 vjecare ëdhtë nxenëse e klasës së katërt në shkollën 9 vjecare “Abedin Selenica”.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re