Doktoresha e qendrës shëndetësore në Klos, Valbona Kola, ishte njëkohësisht mjekja e familjes së 65-vjeçarit Hasan Mira i cili i dha fund jetës duke u hedhur nga lartësia e spitalit ‘Shefqet Ndroqi’, në Tiranë, dy ditë pasi ishte shtruar pasi gjendja ishte përkeqësuar.

Mjekja ne nje interviste për “Shqipëria Live” tha se “Gjendja e tij ishte padiskutim e rëndë, përderisa unë e nisa për në Burrel dhe ato në Tiranë, me temperaturë të lartë, vështirësi në frymëmarrje, djersë, lodhje. Nga ana psikologjike, nuk ishte keq. Ai gjithmonë e ka pasur fobi vizitën e paraqitjen në spital”, thotë mjekja Kola.

“Unë s’dua të shtrohem”, i kishte thënë i ndjeri doktoreshës kur gjendja ishte përkeqësuar e ajo i rekomandoi spitalin e Tiranës.

“Por që ishim të detyruar ta përcillnim nga gjendja e rënduar, po ai s’donte në fakt”, tha ajo

Mjekja zbuloi se Hasan Mira nuk kishte pasur kurrë probleme psikologjike.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re