Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Tiranës, Altin Abdiu.

 

Ky i fundit është djali i Fehmi Abdiut, ish-kryetarit të gjykatës se larte.

 

Abdiu nuk ka arritur dot te justifikoje pasurinë e tij.

 

Gjyqtari ka këmbëngulur se pasuritë e paluajtshme janë krijuar nga prindërit dhe veprimet i kanë bërë ata.

 

Tashmë pritet që vendimi përfundimtar të jepet nga kolegji i posaçëm i apelimit, nëse abdiu do të jetë apo jo në radhët e togave të zeza.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re