Nuk ka grup parlamentar, probleme për Monika Kryemadhin

kryemadhi-kuvend.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mungesa e një grupi parlamentar duket se do t’u hapë probleme deputetëve të LSI-së në lidhje me fjalimet e tyre gjatë seancave plenare të Parlamentit.

Gjatë seancës së sotme, Kuvendi iu ka planifikuar atyre fjalime që zgjasin jo më shumë se dy minuta ndërkohë që deputetët e tjerë do të flasin shumë më gjatë.

Gjatë seancës së sotme janë planifikuar të flasin 29 deputetë, dhe secili do të mbajnë fjalime nga dy minuta, siç është për ata të LSI-së deri në 15 minuta për ministrat.

Basha do të ketë një kohëzgjatje 10 minuta për shembull. Po aq gjatë do të flasin edhe pjesa më e madhe e deputetëve të PS-së dhe PD-së.

LSI nuk mundi të gjejë edhe tre deputetë “borxh” për të ngritur një Grup Parlamentar duke bërë që të mbetet në Kuvend me katër të tillë. Madje kjo gjë shkaktoi edhe një tension mes tyre, ku PD nuk pranoi t’i ofrojë deputetë nga të vetët për të bërë Grupin Parlamentar.

Lista e diskutuesve, seancë plenare 7.10.2021

Emër Mbiemër Minutazhi

1. Lulzim Basha 10 minuta

2. Arben Ahmetaj 15 minuta

3. Grida Duma 10 minuta

4. Ogerta Manastirliu 15 minuta

5. Agron Gjekmarkaj 10 minuta

6. Elisa Spiropali 10 minuta

7. Orjola Pampuri 10 minuta

8. Ilda Dhori 4 minuta

9. Monika Kryemadhi 2 minuta

10. Klodiana Spahiu 10 minuta

11. Tritan Shehu 10 minuta

12. Selaudin Jakupllari 4 minuta

13. Petrit Vasili 2 minuta

14. Ermonela Felaj 10 minuta

15. Zheni Gjergji 10 minuta

16. Erisa Xhixho 2 minuta

17. Klodiana Bushka 10 minuta

18. Luçiano Boçi 10 minuta

19. Fatmir Xhafaj 10 minuta

20. Jorida Tabaku 10 minuta

21. Erion Braçe 10 minuta

22. Toni Gogu 10 minuta

23. Antoneta Dhima 5 minuta

24. Desantila Tahiraj 5 minuta

25. Ilirian Pendavinji 5 minuta

26. Dashamir Shehi

(Në emër të grupit) 15 minuta

27. Mesila Doda

(Në emër të grupit) 7 minuta

28. Albana Vokshi

(Në emër të grupit) 10 minuta

29. Taulant Balla

(Në emër të grupit) 15 minuta

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë