Skip to content

“Nuk kam mundësi me ndihmu me para, vetëm lutem o Zot” Mesazhi prekës në ‘Shqiptarët për Shqiptarët’

  • 15/05/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mes qindra mesazheve të mbërritura në emisionin “Shqiptarët për Shqiptarët” ishte dhe një sms e shkruar nga një grua në Kosovë.

Në pamundësi për të dhuruar financiarisht, gruaja nga Rahoveci na tregoi për atë që kishte mundësi të dhuronte, një lutje për shpëtimin e kësaj foshnje të vogël, rast të cilin e prezantuam mbrëmë.

“Jam Saranda nga Rahoveci i Kosovës. Nuk kam mundësi me ndihmu me para, vetëm lutem o Zot, ndihmoje vogëlushin dhe ju në këtë rrugëtim hyjnor që bëni për shqiptarët. Respekte”-shkruhej në mesazh

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë