Ish truproja i Sali Berishës Osman Levanaku ka reaguar për ngjarjen e ndodhur ditën e djeshme në bulevardin Dëshmoët e Kombit, ku Gert Shehu qëlloi me grusht në fytyrë kreun demokrat.

 

Reagimet pas ngjarjes dhe akuzat kanë qenë të shumta. Edhe opinioni publik, ka qenë i “ndarë në dysh” ku një pjesë dënonin dhunën ndaj Berishës, e pjesa tjetër atë ndaj autorit.

 

Por Levanaku në një postim në rrjetin social Facebook shkruan se gjatë kohës që ai ka qenë pas Berishës, këtij të fundit nuk i kanë prekur asnjë fije floku në vitet ’97, duke shtuar se nuk lejonte t’i afrohej as të afërmit e tyre.

 

Për të, ngjarja e djeshme ishte lehtësisht e parandalueshme, duke “shigjetuar” truprojet aktuale se nuk kanë qenë të aftë për sigurinë e liderit demokrat.

 

Ai thotë se nëse autori do të kishte armë ose thikë do e përdorte.

 

Keqardhje e madhe per mua.Nuk eshte nevoja te krenohem kur punoja vete qe per 9 vjet nuk u prek asnje qime floku. Dhe pse pushteti Bandat ishin te pushtetit te veshura me pushtet, por perkushtimi Motivimi ishin ne maksimum. Lideri eshte Baba, Prindi. Vellai dhe un kete kisha  ne trurin tim. Nuk lejoja afer as niperit  e mij dhe as tijet as politikane qe shpesh  ju ngelte hatri. Kush  me njeh e din mire qe kurre nuk genjej  per asgje. Me njeh Flamuri  Strazimiri Mediu Jozefina e gjithe perfituesit te mirave te Pushtetit te Berishes me njeh mire dhe shoferi aktual i Berishes qe nuk falja dhe nuk neglizhoja asgje e shume tjere  Isha i pergjegjeshem  per cdo rast e cdo gje e ne cdo kohe.Ne pune e jashte saje. Vleresoja nje mize  kur kalonte per te dyten here e jo nje  bandit qe i afrohet  pa u dridhur qerpiku. Lideri nuk eshte bodigarde.

 

Nuk di te mbrohet se mendon qe ka njerezit e duhur per rreth qe meren me sigurine e tije. Agresori cfar deshi beri. Te ishte me Arme do e perdorte, të kishte thike do e qellonte, kishte gruashta  e qelloi. Raste te tilla me qindra kemi kaluar por kurre nuk eshte prekur as nje qime floku. Jam krenare oer veten por me dhemb zemra kur shoh cfar ndodhi. Shihi Rojet asnjeri nuk e din ne te vertete kush eshte roje e kush jo.Te gjithe me syze pa kujdes mburravece te lehte pa eksperience. Dikush dhe mburret mbrapa duke thene  a e pe si e rrahem agresorin. O te turpruar zhdukuni nga aty. Eshte lideri historik, nuk eshte Rama qe mund ta rrahesh e nuk e ka per gje. Jeni te turperuar ju dhe kush ju drejton ju. Duhet tju vij turrp dhe tju dhemb zemra si mua per ate qe ndodhi, lideri eshte lider.

 

Turpi eshte i juaji qe nuk e mbrojtet. Un ju a lashe  te forte e te paprekshem. Si do u dilni perpara  syve Familjes se Liderit dhe tuajes. Sepse ishte lehtesisht e shmangeshme. Nuk ishte Arme. Po te ishte arme ku do e mbanit frymen ju Frikacaker.  Nuk punohet me liderin per te dal ne Televizore e media e për ti mare  te mirat asaj pune. Zhdukuni! Mos dilni ne faqe te dheut e mos kujtoni me qe keni punuar ne Berishen! Unë nuk e bej dhe pse kam  mijera aresye. Dhe pse ju a dorezove te forte dhe pse ju gezuat  cdo te mire nga Pushteti.dhe une jetoj akoma ne 53 metra katrore. Unë nuk jam si ju, nuk jam Agron Kolici e sera e tij por  Osman Levanaku.

 

Por dhimbja per Profesionin me shkaterron. Zoti te nderon dhe te denon. Nuk flasim ketu per vitin 97 qe ishin bandat dhe armet sheshit kur unë punoja per Berishen   por eshte koh krejt tjeter! Turpi do ju ndjek mbas gjithë jetën!Nje mik me ndihmoi me nje foto

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re