Ilir Meta: Edhe sikur opozita PD-LSI etj të mos marrë zgjedhje, në Shqipëri do të ketë opozitë që do të fitojë zgjedhjet e 25 Prillit dhe nuk ka dekret më që do të shtyjë zgjedhjet e 25 Prillit. Mbaroi historia, kaq. Kjo nuk është përfshirje në zgjedhje, është një angazhim i Presidentit të Republikës për të mbrojtur Republikën, Kushtetutën, pluralizmin, për të mbrojtur votën e lirë dhe të fshehtë.

Si ta kontrolloj LSI e PD kur ikin nga parlamenti në kundërshtim me atë që unë u kam thënë. Nuk më interesojnë fare as PD, as PS, as LSI.

/faxweb