Petrit Vasili ka shpërthyer në akuza ndaj mazhorancës.

Një ndër zyrtarët e lartë të LSI-së thotë se ky vend është i pari në botë për korrupsion.

Deputeti i ardhshëm ndër të tjera shkruan në Facebook se: 

“Derrat e kenaqur ne kryeministri e bashki!!

Cipeplasur qe te gjithe kryeminister, kryetare bashkie e gjithe me radhe rilindasit ne pushtet.
Kryeminister qe per karrigen eshte gati te gellitise cdo felliqsire.

Dhe flasin per shtet keta delenxhinj.

Te paret ne bote per droge dhe te dytet ne korrupsion kete prodhojne keta se tjeter gje s’bejne dot.

Merri perqafe kryeminister derrat e kenaqur ne krye te bashkive.

Shqiperia nuk eshte thjesht pa kryeminister, por eshte shume me keq se kaq,sepse ka nje kryeminister, qe justifikon dhe merr persiper te gjitha horrlleqet, por jo pergjegjesite per rendin e sigurine e shkaterruar dhe per kaosin qe ka pushtuar vendin!”, thotë Vasili.
Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re