Franca pritet të hyjë në një Lock-Down III pasi numri i viktimave nga COVID-19 i kaloi 75 mijë.

Qeveria pas shifrave të fundit duket se po shqyrton mundësinë e rikthimit të masave kufizuese më të rrepta që do e kthejnë vendin sërish në izolim total.

Nga ana tjetër së fundmi kryeministri Castex ka njoftuar se Franca do të mbyllë kufijte me vendet që nuk bëjnë pjesë në BE, përfshirë këtu dhe Shqipërinë, përveç udhëtimeve të domosdoshme.

Nga një anë shifrat, kurse nga ana tjetër Franca i trembet edhe varianteve të reja të COVID_19.

(E.G/Faxweb.al)

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re