Home BOTA Numri i viktimave në Vegas po rritet: 50 të vdekur, 200 të plagosur

Numri i viktimave në Vegas po rritet: 50 të vdekur, 200 të plagosur

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Të paktën 50 vetë u vranë dhe më shumë se 200 u plagosën kur një sulmues i armatosur hapi zjarr në një festival muzikor në Las Vegas. CNN deklaron se sulmuesi nga kati i 32-të të hotelit hotel po gjuante në turmë nëpër rrugë ku kishte deri në 30,000 njerëz. Motivet e sulmit janë ende të panjohura.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë