Atmosfera e festës së mësuesit u ndje një ditë më herët në shkollat e kryeqytetit.

 

Më të vegjlit zgjodhën lulet për t’i shprehur urimin ndaj mësuesve të tyre.

 

 

Por edhe kete here përveç luleve nuk kane munguar as dhuratat. Femijet tregojnë edhe per vlerat monetare qe kane shpenzuar per te blere çanta, apo bizhuteri.

 

Por si festohej 7 marsi përpara viteve 90. Mesuesit tashme ne pension rrëfejnë se si e shprehnin mirënjohjen nxënësit e tyre.

 

7 marsi si date lidhet me hapjen e mësonjëtores së parë shqipe në qytetin e Korçës dhe festohet si dita e mësuesit.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re