Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

I riu shqiptar që gjeti vdekjen në Itali këtë të shtunë, është nga Cërriku.

20-vjecari vdiq teksa punonte në një serë  në zonën Falciano del Massico në Caserta.

Pak kohë më parë, i riu, ishte bashkuar me familjen e tij, e cila kishte vite që jetonte në Sparanise, në Agro Caleno.

Këtë të shtunë ai iu ankua babait të tij, që po I merrej fryma dhe pak më vonë gjeti vdekjen tragjikisht. Ndonëse ambulance erdhi shpejt në vendin e ngjarjes nuk mundi ta shpetojë të riun shqiptar.

Trupi i pajetë i 20-vjeçarit u transferua në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Caserta për hetime të mëtejshme.

Paraprakisht dyshohet se shkak I vdekjes janë bërë temperaturat e larta të kombinuara edhe me nxehtësinë e shtuar të punës brenda në sera.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë