“O kone mos më ndërprit mua”, Ervin Salianji ngrihet në Kuvend për të goditur Erion Braçen

de.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Seanca parlamentare është shoqëruar me tensione të larta gjatë ditës së sotme. Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka debatuar me deputetin Erion Braçe të cilin e akuzon se ka dalë në hetimet e antimafias italiane për çështjen e Rezart Taçit.

Braçe ka replikuar nga vendi, çka ka sjellë një reagim të ashpër të Salianjit, i cili është nisur drejt ish-zëvendëskryeministrit, por është ndaluar nga punonjësit e gardës.

“Ku iku zonja që kishte librin në dorë. Ka dhjetëfishuar pasurinë e saj dhe të bashkëshortit të saj. Bën si engjëll këtu, por nuk është engjëll.

Ky zotëria që ngrihet këtu dhe bëhet si më i shqetësuari. A je ti zëvendëskryeministri që ke dal në hetimet e antimafias italiane.

O kone mos më ndërprisni mua”, tha Salianji.

(Vijon)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë