Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Nën-kryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili, është shprehur se Edi Rama është një kryeministër që “nxin” në çdo drejtim.

petrit-vasili-edi-rama

Komentet Vasili i bëri përmes një reagimi në Facebook, ku tha se Rama vetëofrohet në punë e shërbime që nuk ja kërkon askush, vetëm për t’u zvarritur pas ndonjë politikani ndërkombëtar, vetëm për të qëndruar sa më gjatë në pushtet.

Ai tha gjithashtu me ironi se Rama mund të shërbejë më së miri si gjymtyrë e pestë e presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Reagimi i Vasilit:

Rama nje “El Çapo”, qe ofron negocime si picat taksi !

Si krijuesi i narkoshtetit ne mes te Europes Edi Rama sot praktikisht eshte nje kryeminister, qe nxin ne çdo drejtim shkurt nje El Çapo ne kryeministri.

Krijuesi i Shqiperise si Kolumbia e Europes s’mund te quhet tjeter aq me shume pas legalizimit te kanabisit.

Fluturimet lart e poshte ne panik, gjithmone larg Shqiperise dhe vetofrimi bajat dhe i trashe si negociator ambulant me kredenciale zero eshte i vetmi zanat imagjinar i tij dhe qe ngjan me sherbimet ne banese te picave taksi.

Si cakalli, qe kerkon kerma verdalloset kujt e kujt ti mbetet ne dere.

I depersonalizuar, servil dhe i pabese i ze rrugen kujtdo europiani apo amerikani qe ai mendon se ka zë me peshe.

Me dyshen ” magjike” thesin e parave ne dore ose me sherbime erotike gjithfaresh ky kryeminister i diskredituar i ngjitet pacipesisht kujtdo qe ai mendon se eshte i dobishem per tu zvarritur akoma ne pushtet.

Llomotit per Ukrainen, derdellit per Kosoven, i heq verejtjen e Europes dhe  Amerikes, flet per te gjitha krizat e globit pa kuptuar asgje, fryhet e çfryhet duke bere gaztorin ambulant dhe vetofrohet per pune dhe sherbime, qe nuk ja kerkon kush.

Gjymtyre e peste e Vuçiçit kete pune e kryen ne menyre perfekte.

Te urreje Kosoven edhe kete e kryen ne menyre perfekte.

Te behet njesh me Mc Gonigal per pune te pista sigurisht eshte perfekt.

Te shkaterroje, vjedhe dhe plackise Shqiperine kete e kryen ne menyre edhe me perfekte.

Te pengoje çdo zgjidhje, qe nuk i pelqen Serbise gjithashtu eshte perfekt.

Te promovoje e mbroje çdo vjedhes shteror patjeter eshte perfekt.

Te shkaterroje zgjedhjet, drejtesine dhe shtetin ligjor e ka bere me padinin e nje mafiozi perfekt.

Te mos i afrohet Shqiperise, por tjua lere trafikanteve ne dore dhe te legalizoje kanabisin sic e duan ata eshte perfekt qe cke me ate pune.

Ruajna zot prite kur te niset per ne Afrike se ka ca konflikte mes fisesh e luftra civile andej dhe ky te vetofrohet si negociator.

Eshte e keqe ku budalleku dhe paranoja e frikes behen bashke se katandisesh si ky.

Ky kandidat imagjinar per te drejtuar NATO-n, BE- ne, OKB- ne perkundet ne endrrat e tij idiote dhe paranojake ndonese i madh e i vogel e dine qe eshte i paafte, i pazoti dhe i paditur.

E vetmja gje pozitive mbetet se kushdo e di tashme qe Shqiperia s’ka kryeminister por nje negociator imagjinar qe vetofrohet si pica ne taksi ne banese.

“”

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re