Sot është zhvilluar seanca e ballafaqimit mes Oltion Veselit dhe Alkond Bengasit, të dyshuar si të implikuar në grabitjen e 9 prillit të 2019 në Rinas.

loading...

Bengasi është tashmë dëshmitar i mbrojtur i drejtësisë teksa Veseli ka mohuar të ketë lidhje me ngjarjen, raporton News24.

Ata janë mes 8 të pandehurve për grabitjen e Rinasit teksa dy të tjerë kanë vdekur, Admir Murataj gjatë grabitjes dhe Ragip Hajdini ose ‘daja’ nga Kosova.

loading...