Përgatitet për 15 minuta dhe është ideale për mëngjesin e të shtunës.

Përbërësit:
• 2-3 vezë
• 2 lugë vaj ulliri
• 4 kërpudha
• piper të zi

• kripë
• majdanoz

Përgatitja:
Hedhim vajin në tigan dhe vendosim kërpudhat e pastruara dhe të copëtuara.

Shtojmë pak kripë dhe piper të zi, në të njëjtën kohë rrahim vezët dhe i sjtojmë sipër kërpudhave. Omletën e servirim me majdanoz sipër.

/shkollaeshendetit.com