Lënda narkotike kanabis fshihej dhe në konserva peshku. Pamjet e siguruara nga operacioni antidrogë në mbarë vendin, tregojnë se kanabisi vinte në Shqipëri në forma të ndryshme, ndërsa krimi dëshmon dhe njëherë sofistifikimin për t’i shpëtuar kontrolleve policore.

 

Megaoperacioni antidrogë është zhvilluar në shumë qytete të Shipërisë, ndërsa në pranga janë vënë të paktën 200 persona. 112 urdhërarreste janë prerë vetëm në kryeqytet. Ndërkohë, uniformat blu vijojnë kërkimet për të vënë në pranga të tjerë persona.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re