Mes të arrestuarve nga hetimet e operacionet antidrogë, të zhvilluar në disa qytete të vendit, është edhe efektivi i policisë, Saimir Hysa. Ky i fundit akuzohet për shpërdorim detyre dhe përkrahje të autorit të krimit.

 

Të paktën 7 persona të arrestuar dhe 5 persona janë shpallur në kërkim nga blutë e Elbasani.

 

Në pranga kanë rënë Glidi Ballolli, Frencesk Braho, Evis Duzha, Rapi Malaj, Saimir Rexhepi e Stiven Faqolli.

 

Të ndaluarit janë nën akuzë për drogë, armë pa leje e trafik lende narkotike. Policia ka sekuestruar doza të shumta lënde narkotike kanabis, tre armë zjarri, armë të ftohte dhe peshore.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re