Policia e Durrësit ka proceduar penalisht 2 organizatoret e një manifestimi të paligjshmën të një dite më parë.

Elona Guri, përfaqësuese politike e LSI për qarkun Durrës dhe Kontjana Kuçi, kryetare e LSI Durrës, pasditen e djeshme janë janë grumbulluar bashkë me anëtarë të kësaj force politike, para drejtorisë vendore të Policisë, për të kundërshtuar aplikimin e gjobave policore për masat antiCovid.