Ori Nebijaj: Asnjë demokrat nuk mund të pranojë dhunën, 8 janari ishte ditë fatkeqe për të gjithë

nebiaj.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gjatë ditës së sotme, eksponentë të Partisë Demokratike kanë treguar përmes videomesazheve eksperiencën e tyre në protestën e 8 Janarit, të thirrur nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ajo tregoi pamjet e dhunës që kanë mbetur në zyrën e saj, duke u shprehur se 8 Janari ishte një ditë fatkeqe për të gjithë demokratët.

Nebijaj thotë se asnjë demokrat, nuk mund të pranojë dhunën.

“Unë jam Ori Nebijaj, anëtare e kryesisë së Partisë Demokratike dhe një demokrate që si shumëkush tjetër e vuajti shumë atë që ndodhi me 8 janar.

Një ditë fatkeqe për të gjithë demokratët që duhet ti bëjë të reflektojnë thellë se gjuha e urrejtjes qe mbillet vazhdimisht nga individë të cilët luftojnë për interesat e tyre, janë gati të sakrifikojne jetet e demokratëve pa as edhe një lloj skrupulli.

Asnjë demokrat, asnje shqiptar, asnje i ri nuk mund të pranojë dhunën, asnjë formë të dhunës. Urrejtja mbjell dhunë, dhuna nuk na con askund”- shprehet Nebijaj.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë