Home BOTA Orteku i llahtarshëm: turistët që u ballafaquan me vdekjen

Orteku i llahtarshëm: turistët që u ballafaquan me vdekjen

0
Orteku i llahtarshëm: turistët që u ballafaquan me vdekjen

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dhjetë alpinistë – nëntë britanikë dhe një amerikan – që ishin në malet Tien Shan në Kirgistan patën fatin t’i shpëtojnë një orteku që filloi të binte me shpejtësi të madhe nga mali. Rregjistruesi i pamjeve ishte Harry Sitmin, i cili postoi videon në Instagram. Aty shihet orteku që zbret nga një distancë mjaft e […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë