Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pak minuta para nisjes së protestës së opozitësm ka reaguar ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

 

Ambasadorja Kim shprehet se është e drejtë e qytetarëve të protestojnë, por sipas saj, tubimi duhet të jetë paqësor dhe duhet zbatuar ligji.

 

“Është e drejta e të gjithë qytetarëve që të protestojnë, me rëndësi është të zbatohet ligji dhe protesta të jetë paqësore”, tha Kim, para aktivitetit që po mban Dhoma Amerikane e Tregtisë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë