Home POLITIKA Paloka: Rama ka vetëm një të mirë! Ja çfarë e pret Bashën në Kuvend

Paloka: Rama ka vetëm një të mirë! Ja çfarë e pret Bashën në Kuvend

0
Paloka: Rama ka vetëm një të mirë! Ja çfarë e pret Bashën në Kuvend

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Deputeti i PD-së, Edi Paloka shprehet se kryeministri Edi Rama do ta poshtërojë në Parlament kryedemokratin Lulzim Basha, pasi ky i fundit i kërkoi që të dërgonte policinë për të dhunuar demokratët në protestën e 8 Janarit.

Në postimin e tij në Facebook, Paloka ka theksuar se, Rama ka vetëm një “të mirë”, se ka dëshirë ta tregojë publikisht se e ka blerë apo marrë peng dhe nuk ja ruan fare fytyrën.

“Rama ka vetem nje “te mire” , qe ja kam vene ne dukje dhe here tjeter ; kur te ka blere apo te ka marre peng ne cfardo menyre, ka deshiren qe kete ta bej te ditur publikisht dhe nuk ja ruan fare fytyren pengut.

E imagjinoni , kur te fillojne seancat parlamentare dhe Basha te filloje te luaj rolin e opozitarit ne Parlament se cfare mund ti pergjigjet Rama ? Nuk do ta permbaje deshiren perverse per ta poshteruar pengun e tij.

Tanime nuk ka nevoje qe njerzit te fantazojne per marreveshje sekrete mes te dyve. Tani ka nje akt publik : Basha i ka kerkuar me shkrim Rames ( pjese e poshterimit ) qe ti dergoje policine per te dhunuar demokratet ne shtepine e tyre, e per te “mbrojtur” karrigen e tij.

P.S

Nderkohe , paturpesisht, megjithese ekziston dhe eshte bere publike kerkesa me shkrim e deputeteve te Bashes, drejtuar policise, ky i fundit e ka mohuar sot publikisht qe ta kete therritur policine!

Po qe Basha genjen nuk eshte me lajm per askend!”, shkruan Paloka.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë