Pamje: llahtarë e paparë në Stamboll

istanbul_nevrijeme_29nov.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Stambolli përjetoi orë apokaliptike si pasojë e një stuhie të paparë, e cila ka shkaktuar dhe jetëhumbje.

Era e fortë shkuli e rrëzoi shumëçka, duke sjellë kaos të aktivitetit njerëzor, si dhe dëme të mëdha.

Më e rënda, pati të vrarë e të plagosur.

Raportohet për katër persona që kanë humbur jetën dhe 19 që janë lënduar.

Ka gjithashtu anullim fluturimesh dhe udhëtimesh me target.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë