Pamje nga vendngjarja, qëllohet pas shpine me silenciator ish-kreu i Komunës Velipojë

pamje-2.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Mbrëmjen e kësaj të hënë në qytetin e Shkodrës, është plagosur një person me arme me silenciator.

Mësohet se i plagosuri është Pashko Ujka, ish-kryetar i Komunës së Velipojës. Ngjarja ka ndodhur pranë universitetit të Shkodrës.

Policia drejt vendit te ngjarjes për të hetuar shkaqet e të shtënave me armë dhe për të punuar për kapjen e autoreve të ngjarjes.

Pashko Ujka ka qene kryetar komune ne vitet 2011-2015. Ende nuk dihet arsyeja e kesaj ngjarje, por mesohet se eshte qelluar ne kurriz.

(E.H/Faxweb.al)

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë