Skip to content

Pamje: gruaja zemërluane me emrin Latifa

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Që lufta para se të ketë nevojë për armë ka nevojë për zemër, u vërtetua më së miri një ngjarje të ndodhur së fundmi në Deventer.

Në qytetin e vogël të lartpërmendur në lindje të Holandës, një grua turke e quajtur Latife Peker u shndërrua në një heroinë të vërtetë.

Kjo zonjë e moshuar drejton një furrë buke së bashku me djalin e saj dhe pjesë e punës e ka kasën, të cilën e mbrojti me jetë nga grabitësit pak ditë më parë.

Përkatësisht, një person i njohur i maskuar ka hyrë në këtë lokal dhe më pas i ka kërkuar para Latifes, por hajduti nuk e kishte idenë që zonja do ta kundërshtonte me ndihmën e leckës së saj të pluhurave…

Ajo ia doli, duke e detyruar grabitësin që lagohej vrullshëm, pasi ra në gjunjët e gruas nga të goditurat e saj.

Videoja u bë shumë shpejt virale në rrjetet sociale:

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë