Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dritat e veriut ose njohur ndryshe si ‘Aurora Borealis’.

Banorët e disa qyteteve në veri të Skocisë kanë arritur të kapin me celularët e tyre disa pamje me të vërtetë spektakolare të fenomenit gjatë fundjavës që lamë pas. Fotografitë janë përcjellë në rrjetin social dhe nga media në Britani.

Më poshtë disa foto të qytetarëve, postuar nga BBC.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë