Një austronaut amerikan ka postuar një video mbresëlënëse të një pjese të Europës, kapur nga hapësira. Video u kap në Stacionin Ndërkombëtar Hapësinor dhe tregon pamjet të regjistruara gjatë natës.

Po të shihni me vëmendjen momentet e para të videos, do të vëreni lehtë “çizmen” e Italisë e përballë saj Shqipërinë.

“Europa natën është absolutisht e mrekullueshme. Shijojeni këtë pamje nga Europ në Jemen”-shkruan austronauti, i cili e ka postuar videon në rrjetin social.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re