Mediat Britanike kanë publikuar pamje të tjera nga operacioni kërkim shpëtimit pas incidentit me gomone në kanalin e La Manshit .

 

 

 

Në pamje duken skuadrat e shpëtimit dhe gomonia me emigrant gati për tu mbytur.

 

 

 

Në Video gjithashtu dëgjohen zëra, por vështirë të identifikohet gjuha e tyre.

 

 

 

Nga ky incidient, autoritetet britanike kanë konfirmuar 4 viktima ndërsa vijojnë kërkimet.

 

 

Videon e gjeni në linkun e mëposhtëm:

 

https://news.sky.com/video/moment-migrants-rescued-from-sinking-boat-12767937