Pamje rrëqethëse janë filmuar në morgun e Tiranës, ku kufoma të vdekura nga Covid gjenden të shtrira në dysheme.

Fotot e siguruara nga FaxNews, janë bërë këtë javë dhe dëshmojnë situatën aktuale në të cilën ndodhen spitalet e vendit, si pasojë e Covid-19.

Trupat e pa jetë janë të mbuluar me çarçaf dhe ndohen të shtrirë në të gjitha ambientet e brendshme të morgut të Tiranës.

/faxweb

loading...